318104-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Luleå: Röntgenlaboratorier
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
2021 Skelettlab Region Norrbotten
Referensnummer: 21/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111200 Röntgenlaboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar skelett-/lunglab med och utan genomlysningsfunktion för leverans till Region Norrbotten.
Upphandlingsförfarande: Öppet förfarande
Sista anbudsdag: 6 september 2021
Upphandlingen kommer att ligga ute under hela sommaren och på grund av semesterperioder föreligger begränsade möjligheter att besvara frågor från och med 12 juli 2021 till och med 10 augusti 2021.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33111000 Röntgenapparatur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen