Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färsk fisk
Referensnummer: UH-2022-37
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03310000 Fisk, skaldjur och akvatiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun avser upphandla Ramavtal för köp och leverans av färsk fisk och inbjuder härmed att lämna anbud i enlighet med de villkor som framgår i förfrågningsunderlaget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03310000 Fisk, skaldjur och akvatiska produkter, 03311000 Fisk, 15119600 Fiskkött
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen