Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Koncept för textilhantering
Referensnummer: UH-2022-197
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30196000 Planeringssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser inköp och installation av textilskåp för personaltextilier med spårbarhetssystem inklusive avläsningsstationer för hela vagnar och handenheter för manuell avläsning.
Systemet ska vara kompatibel med Regionens nuvarande programvara, Texi Management System.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30196000 Planeringssystem, 39141300 Förvaringsskåp
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
38 st textilskåp för personaltextilier med spårbarhetssystem.
3 st avläsningsstationer för hela vagnar.
2 st handenheter för manuell avläsning.