318162-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning av byggnader – Ramavtal Fasadtvätt
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Fasadtvätt
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande entreprenadarbeten kring fasad- och balkongtvätt på Familjebostäders fastigheter. Familjebostäder är organiserat i tre geografiskt indelade distrikt, och innefattar byggnader med olika typer av fasader och balkonger.
Intern identifierareFAM-2026-00221
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000