318244-2022 - ResultatSverige-Luleå: Förbrukningsartiklar för tandvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fyllnadsmaterial Folktandvården Region Norrbotten
Referensnummer: 21/112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141800 Förbrukningsartiklar för tandvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser nedan produktgrupper inom Fyllnadsmaterial för leverans till Folktandvården inom Region Norrbotten.
Artikulationsfolie
Avtrycksmaterial
Bonding och applikator
Cement
Dentinbehandlande medel
Etsgel
Fissurförseglingsmaterial
Glasjonomer
Isolermedel
Komposit
Matriser och tillbehör
Pelare
Temporärt fyllnadsmaterial
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter, 33141810 Tandfyllningsmaterial, 33141830 Cementbas
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen