318252-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Jönköping: Köksmöbler
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kök och köksdetaljer
Referensnummer: 21/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39141000 Köksmöbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun handlar upp ramavtal med leverantör för kök och köksdetaljer tillsammans med planering och service kring detta.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende Kök och köksdetaljer.
Omfattning
Jönköpings kommun handlar upp ramavtal med Leverantör för det behov Beställaren har av kök, köksdetaljer, inredning till de byggnader Beställaren äger eller hyr. En viktig del i upphandlingen är leverantörens förmåga att vara flexibel, tillmötesgående och vara innovativ tillsammans med beställaren. Utöver detta behöver också leverantören ha samarbetsvilja kring lokal lagerhållning.
Beställaren gestaltas av personal från egen Byggservice samt delvis från avtalade entreprenörers byggserviceavdelningar då utförande ibland görs med dessa.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39141100 Skåp och hyllor, 39141400 Färdigmonterade kök, 39200000 Inredning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen