318292-2017 - ResultatSverige-Örebro: Marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av kreativ produktionsbyrå.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Örebro.
Nuts-kod SE124 Örebro län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Kommunen.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning, 79824000 Tryckning och distribution
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.