318325-2016 - ResultatSverige-Södertälje: Ekonomiska informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Anbudsinbjudan Ekonomisystem Flens kommun.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Hyra
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Flen.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Anbudsinbjudan för att delta i selektiv upphandling av ekonomisystem.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48812000 Ekonomiska informationssystem, 48000000 Programvara och informationssystem, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.