318382-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Klottersanering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Klottersanering Område Väster
Referensnummer: 294/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90690000 Klottersanering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende klottersanering, klotterskydd och affischrivning inom Göteborgs Stad, område Väster. Tillsyn och avrop ingår för enskilda objekt. Upphandling av klottersanering för Göteborgs Stad är uppdelad på geografiska områden (Centrum, Väster, Öster, Söder och Hisingen) samt för område Spår, där ett separat avtal upphandlas för varje område. Avtalen har olika startdatum. denna upphandling avser område Väster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen