2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mallverktyg
Beskrivning: Migrationsverkets mallverktyg för administration och val av mallar för dokumenthantering är idag en egenutvecklad produkt som utvecklats i Visual Basic. Myndigheten har nu beslutat att upphandla ett nytt system för mallhantering. Systemet ska kunna hantera mallar för behandling i Word, Excel och PowerPoint.
Intern identifierare: 3.2.1-2025- 4632
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72211000 Programmering av system- och användarprogram
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48316000 Programvara för presentation, 48317000 Programvara för ordbehandling, 48325000 Programvara för formhantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000