318469-2022 - PlaneringSverige-Stockholm: Städning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städtjänster - reserverad
Referensnummer: SVT 202236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Städtjänster som reserverad upphandling. Lokalvård av framförallt kontorslokaler
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Städtjänster avseende återkommande städning av PS-bolagens objekt