318568-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tillfälliga städtjänster vid behov
Referensnummer: 22/214
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Det är när egen personal inte finns tillgänglig som Vätterhem har behov av samarbetspartners. Som leverantör kan ni förvänta er arbeten så som städning av trapphus, tvättstugor, avflyttningsstäd i lägenheter (allt från städning av hela lägenheter till kompletterande städning av städanmärkningar), kontorsstäd, osv.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen