Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fordon - 2020
Referensnummer: UH-2020-83
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Arvidsjaur kommun med bolag inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Upphandlingen omfattar ett ramavtal för köp och operationell leasing av fordon genom succesiva avrop under avtalstiden. Volym under angiven avtalsperiod uppskattas motsvara ca 20 fordon. Separat(a) avtal kommer att tecknas med antagen(na) Leverantör(er) och respektive upphandlande myndighet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Mellanklass personbil Ladd/Plug-in hybrid
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets, ramavtalets eller det dynamiska inköpssystemets löptid Start: 11/09/2020Slut: 10/09/2022
Detta kontrakt kan förlängas: ja
Beskrivning av förlängning:
Option om förlängning i 1+1 år.
Mellanklass personbil fyrhjulsdriven
Del nr: 2
Stor personbil kombi fyrhjulsdriven
Del nr: 3
Minibuss
Del nr: 4
Små transportfordon med skåp
Del nr: 5
Mellanklass personbil fullt Eldriven
Del nr: 6