Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42520000 Ventilationsutrustning, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdragen består av planerade och akuta arbeten inom Östhammars kommun. Endast material ska också gå att avropa från detta avtal.