318603-2021 - ResultatSverige-Luleå: Personbilar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrbilar
Referensnummer: KLF 2021/135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34110000 Personbilar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling som avser hyrbilar till Luleå kommun, intresseorganisationen Norrbottens Kommuner och följande kommunala bolag: Luleå kommunföretag AB, Luleå Business Region AB, Luleå Energi AB, Lulebo AB, Luleå Lokaltrafik AB, Luleå Miljö Resurs AB och Nordiskt Flygteknik Centrum AB.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandling som avser hyrbilar till Luleå kommun, intresseorganisationen Norrbottens Kommuner och följande kommunala bolag: Luleå kommunföretag AB, Luleå Business Region AB, Luleå Energi AB, Lulebo AB, Luleå Lokaltrafik AB, Luleå MiljöResurs AB och Nordiskt Flygteknik Centrum AB.