318653-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Projekteringsledare för Ombyggnation Sävenäs Rangerbangård i Västlänksprogrammet.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Projekteringsledare för Ombyggnation Sävenäs Rangerbangård i Västlänksprogrammet.
Beskrivning: Projekteringsledare för Ombyggnation Sävenäs Rangerbangård, som ingår i Västlänksprogrammet.
Intern identifierare: KOM-417847
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Vi önskar stöd med upphandling av en projekteringsledare för Ombyggnation Sävenäs Rangerbangård, som ingår i Västlänksprogrammet. Kontaktperson:Katarina Runeberg PRgvb (katarina.runeberg@trafikverket.se) Uppskattat värde inkl optioner 7-8 mnkr Önskat startdatum och kontraktstid Vi skulle vilja ha kontrakts start så snart som möjligt, därefter 2 år med optioner på +1 +1 år, så totalt 4 år E-post till den som fyllt i formuläret: katarina.runeberg@trafikverket.se
Intern identifierare: Projekteringsledare för Ombyggnation Sävenäs Rangerbangård i Västlänksprogrammet.