Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Analys- och laboratorietjänster 2023
Referensnummer: GNU 2022/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71620000 Analystjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar hämtning och transport av laboratorieprover, provberedning, genomförande av analyser, bedömning av provsvar från ackrediterat laboratorium samt leverans av provtagningsmaterial för provtagning enligt Prisbilaga. Även andra prover kan förekomma.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71620000 Analystjänster, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 71900000 Laboratorietjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen