318757-2025 - Resultat
Sverige – Energi och tillhörande tjänster – Tekniska konsulter fjärrvärme och fjärrkyla
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTekniska konsulter fjärrvärme och fjärrkyla
BeskrivningUppdragen omfattar tekniska konsulter inom fjärrkyla och fjärrvärme. Uppdrag utförs till största del på distans. Beroende på uppdragens karaktär kan det också bli aktuellt med arbete på plats hos beställaren.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98805:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster