Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vågsystem
Referensnummer: UH2020-6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Vågsystem till SÖRABs tre anläggningar som i dagsläget har totalt sju vågar. Upphandlingen avser installation, support och underhåll av mjukvara.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 335 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 48100000 Programvara för särskild industri, 48110000 Programvara för kassasystem, 48430000 Programvara för lagerförvaltning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen