318789-2021 - ResultatSverige-Malmö: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler och inredning
Referensnummer: STK-2021-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Malmö stad inbjuder intresserade leverantörer till anbudsgivning avseende möbler och inredning. Denna upphandling ska leda till ett ramavtal som tecknas med minst tre (3) leverantörer per delområde under förutsättning att samtliga krav uppfylls.
Följande delområden gäller:
A Kontorsmöbler
B Biblioteksinredning
C Konferens- och miljömöbler
D Utemöbler
E Förskolemöbler
F Lekmöbler
G Skolmöbler
H Skriv- och anslagstavlor
I Gardiner och persienner
J Säker förvaring
K Arkiv
L Lager
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: A Kontorsmöbler
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39130000 Kontorsmöbler
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Malmö stad och bolag, genom Upphandlingsenheten, inbjuder intresserade leverantörer att inkomma
Med anbud avseende upphandling av ramavtal avseende: Möbler och inredning i enlighet med de krav
Och villkor som framgår av detta förfrågningsunderlag.
Del nr: B Biblioteksinredning
39155000 Biblioteksmöbler
Del nr: C Konferens- och miljömöbler
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
Del nr: D Utemöbler
39142000 Trädgårdsmöbler
Del nr: E Förskolemöbler
39161000 Förskolemöbler
Del nr: F Lekmöbler
39100000 Möbler
Del nr: G Skolmöbler
39160000 Skolmöbler
Del nr: H Skriv- och anslagstavlor
30195000 Tavlor, 30195910 Skrivtavlor (whiteboardtavlor)
Del nr: I Gardiner och persienner
39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner, 44115900 Solskydd
Del nr: J Säker förvaring
44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Del nr: K Arkiv
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Del nr: L Lager
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter, 45000000 Anläggningsarbete