318796-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Kyl- och ventilationsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftfilter 2021
Referensnummer: GNU 2020/150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för luftfilter mm till t ex. ventilationsaggregat för Falu kommun, Lugnet i Falun AB och Gagnef kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42514310 Luftfilter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
I uppdraget ingår även att tillhandahålla kundservice via telefon kring t ex komplexa lösningar på problem samt information om nya produkter och produktförändringar. Omfattning i enlighet med bilaga 1 Filterlista. Inga volymer garanteras.