Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UPPH2021-00061 Arbetsstol högre brukarvikt
Referensnummer: UPPH2021-00061
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsstol högre brukarvikt, stolen ska användas av patienter med varierande kroppsmått, tex längd och bredd. Höj- och sänkbar elektriskt, används inomhus i aktiviteter i hem, skola och arbete. Den ska vara lättrullad i alla riktningar.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39111100 Snurrstolar, 39112000 Stolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen