318835-2019 - ResultatSverige-HALMSTAD: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övriga läkemedel vid anemier (B03XA) och parenteralt järn (B03AC)
Referensnummer: DNRGS190078
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Region Hallands behov av övriga läkemedel vid anemier (B03XA) och parenteralt järn (B03AC).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33621300 Medel vid anemier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen