Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Mark
Referensnummer: 2017:591
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232451 Dränerings- och markanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar utbyggnad/ombyggnad på kommunal mark inom Bot-kyrka kommun, i vilket även VA arbeten ingår. Ramavtalet innebär att beställa-ren avropar/beställer successivt efter behov. Ramavtalet innebär inget fast åta-gande för beställaren.
Ramavtal kommer att tecknas med minst två (2) upp till fem (5) leverantörer.
(avgörs av hur många kvalificerade anbud som inkommer).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45236000 Markanläggning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen