318862-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlare
Referensnummer: 0181/20UH-2020-1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal avseende fabriksnya lastväxlare till Räddningstjänsten Storgöteborg. Upphandlingen avser endast lastväxlare och påbyggnad, dvs inte flak.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34100000 Motorfordon, 34114000 Specialfordon, 34114100 Utryckningsfordon, 34130000 Motorfordon för godstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen