318873-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Sjukvårdsprodukter och instrument
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSjukvårdsprodukter och instrument
BeskrivningUpphandlingen omfattar Region Hallands samlade behov av Sjukvårdsprodukter och instrument i enlighet med upphandlingsdokumenten i sin helhet. Målet med denna upphandling är att tillgodose verksamhetens behov av produkter med rätt kvalitet inom området. Upphandlingen omfattar bland annat: • Instrument motsvarande operationskvalité • Instrument för en- och flergångsbruk • Förbrukningsprodukter till kirurgi, uro, öron/näsa/hals, KK gyn, BB förlossning, neonatal, ambulans • Allmänna förbrukningsprodukter av engångskvalité
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128313:Lot:1