318875-2020 - ResultatSverige-Johanneshov: Jordbruks- och trädgårdsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädgårdsmaterial, växter och anläggningsmaterial
Referensnummer: 20-117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03100000 Jordbruks- och trädgårdsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet är indelat i två områden:
1. Leveranser av grus i Stockholms län.
2. Leveranser av jord i Norrlands län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03110000 Grödor, trädgårdshandels- och trädgårdsprodukter, 03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast, 14212400 Jord
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen