318929-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Medaljer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Guldmedaljer för utmärkelsen ”För nit och redlighet i rikets tjänst”.
Referensnummer: 2017/0606
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18512200 Medaljer
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetsgivarverket upphandlar ramavtal avseende guldmedaljer för utmärkelsen ”För nit och redlighet i rikets tjänst”. Ramavtalet berättigar statliga myndigheter att avropa medaljer för utdelning till medarbetare som uppnått 30 år i statlig tjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 19 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18530000 Presenter och priser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen