318940-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Röntgenapparatur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtalsupphandling av utrustning till säkerhetskontroll
Referensnummer: 2021/1546
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av utrustning för säkerhetskontroll inom Sveriges Domstolar i enlighet med upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33111000 Röntgenapparatur, 38582000 Röntgenutrustning för kontroll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Utrustning till säkerhetskontroll