Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gräsklippningsentreprenad Centrum och Nordvästra Uppsala
Referensnummer: GSN-2022-02991
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av gräsklippningsentreprenad för skötselområdena Centrum samt Nordvästra Uppsala. Entreprenadkontrakt kommer att tecknas med en (1) entreprenör per skötselområde. Anbud kan lämnas på ett skötselområde eller på båda skötselområdena. Entreprenadkontrakten gäller från och med säsongen 2024 (2024-03-01). Beställarens befintliga entreprenadkontrakt avseende aktuella skötselområden löper ut 2024-02-29.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen