Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grävmaskin med förare
Referensnummer: SBN 2022/232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Uddevalla kommun behöver upphandla ett ramavtal gällande grävmaskin med förare. Ramavtalet gäller grävmaskiner med förare som kommer att användas vid drift- och underhållsarbeten på tomt, gator, vägar, parkeringsytor, parker, skogs- och naturområden.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112400 Grävning, 45520000 Uthyrning av schaktutrustning med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen