2. Förfarande
Förfarande
Titel: Yrkeskläder - Söderhamn, Faxeholmen och HUFB
Beskrivning: Upphandlingen omfattar yrkeskläder olika verksamheter inom Söderhamns kommun, Faxeholmen AB samt utbildningsprogramen på Hälsinglands utbildningsförbund. Yrkeskläderna ska vara avsedda för dagligt yrkesmässigt bruk inom verksamheter som exempelvis - Bygg - Fordon - Industri - El - Restaurang och kök - Lokalvård - Förskola och fritids - Fastighets- och serviceverksamhet Syftet med upphandlingen är att säkerställa tillgång till komfortabla, funktionella och ändamålsenliga yrkesskläder som stödjer en säker och ergonomisk arbetsmiljö. Upphandlingen avser att teckna ett (1) avtal för leverans av yrkeskläder.
Intern identifierare: 16334
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Yrkeskläder - Söderhamn, Faxeholmen och HUFB