31900-2025 - Resultat
Sverige – Tillhandahållande av programvara – System för produktion- och processanläggning, distributionsnät och kundanläggning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor - Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: System för produktion- och processanläggning, distributionsnät och kundanläggning
Beskrivning: Upphandlingen avser huvudsakligen fristående system för styrning, övervakning och optimering och är uppdelad i 3 områden: Område 1: Produktion- och processanläggningar. Område 2: Distributionsnät. Område 3: Kundanläggningar.
Intern identifierare: 24/30
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 72268000 Tillhandahållande av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 48100000 Programvara för särskild industri, 48150000 Programvara för industristyrning, 72260000 Programrelaterade tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000