319009-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av avfallsanläggning – Förbehandlingsanläggning för matavfall linje 2, Tankar för slurry, spädvätskor och cyklon
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörbehandlingsanläggning för matavfall linje 2, Tankar för slurry, spädvätskor och cyklon
BeskrivningDenna upphandling syftar på att leverera och installera en 400 m³ slurrytank, en 60 m³ utlastningsbasäng, 2st 125 m³ spädvattentankar samt en 20 m³ cirkulationstank tillhörande cyklonen i upphandling ABBE 2025/406 Borlänge Energi kommer att bygga en till linje till sin förbehandlingsanläggning för matavfall. Behovet är uppdelad i följande fyra upphandlingar: Mottagningsficka och depacker ABBE 2025/405 Cyklon med sandavvattnare ABBE 2025/406 Efterbehandling av rejekt ABBE 2025/407 Tankar för slurry, spädvätskor och cyklon (Denna upphandling) ABBE 2025/408
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45222100 Byggnation av avfallsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114144:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44610000 Tankar, reservoarer, behållare och tryckkärl, 44611400 Lagringstankar, 44611500 Vattentankar, 44611000 Tankar