319027-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Mattransporter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMattransporter
BeskrivningStenungsunds kommun bjuder in intresserade leverantörer till anbudsgivning i upphandling som omfattar mattransporter av varm och kall mat från kommunens tillagningskök till mottagningskök i de kommunala verksamheterna som exempelvis skolor, förskolor och äldreboenden. Upphandlingens omfattning framgår av upphandlingsdokumentet i sin helhet.
Intern identifierare2024-697
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerella krav