31912-2021 - ÄndringSverige-Nora: Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Beläggningsarbeten - ramavtal
Referensnummer: SBB2020-729
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av entreprenadtjänster omfattande beläggningsarbeten och mindre markarbeten inom Hällefors, Lindesbergs, Ljusnarsbergs och Nora kommuner.
Upphandlingen avser ramavtal med löpande avrop av beställaren.
Avtalstiden avser 2 år med 2st optionsmöjligheter, maximalt en 4-års period.