2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Revisionstjänster
Beskrivning: Piteå kommun genomför en RFI på utkast till upphandlingsunderlaget inför upphandling av revisionstjänster. En RFI innebär att leverantörer får möjlighet att tycka till om delar av upphandlingsdokumenten. Syftet är att ge förslag på förbättringar eller uppmärksamma oss på om någonting är felaktigt. Piteå kommun avgör vilka synpunkter som resulterar i justeringar. En RFI är ingen upphandling. Piteå kommun önskar svar på frågorna i dokumentet "RFI Revisionstjänster".
Intern identifierare: 25/67
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster