319143-2019 - ÄndringSverige-Nyköping: Glasögon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Terminalglasögon
Referensnummer: IN-IN19-0043
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33734000 Glasögon
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser arbetsanpassade terminalglasögon med tillhörande synundersökning.