Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningsledare - hbtq-kompetent och normkritiskt bemötande
Referensnummer: KS 2021/1522
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att tillhandahålla utbildningsledare till Stockholms stads egna utbildningsprogram för ett hbtq- kompetent och normkritiskt bemötande. Utbildningsprogrammet riktar sig till verksamheter och arbetsgrupper inom stadens samtliga verksamheter.
Utbildningsledaren ska leda och ta ansvar för att utbildningen genomförs på ett professionellt sätt samt i enlighet med utbildningens koncept. Anbudsgivaren ska kunna erbjuda två utbildningsledare för uppdraget.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen