2. Förfarande
Förfarande
Titel: Immunkemisk screening av droganalyser (saliv)
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset (Karolinska) inbjuder er att lämna anbud på upphandlingen Immunkemisk screening av droganalyser (oral fluid/saliv). Upphandlingen avser IVD godkända saliv/oral fluid-provtagare som kan generera två identiska prover från samma enhet med kompatibla IVD godkända immunokemiska-analyser som omfattar reagens, tillhörande kalibratorer och kontroller för följande analyser; amfetamin, metamfetamin, bensodiazepiner, kokain, opiater, tramadol och thc.
Intern identifierare: K 2025-1022
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000