319198-2020 - PlaneringSverige-Södertälje: Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1025 RFI: Katrineholm lärplattform
Referensnummer: TI 2020-1025 RFI
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Telge inköp AB inbjuder leverantörer att lämna svar och inkomma med intresseanmälan till detta RFI-förfarande gällande lärplattform för kommunal verksamhet.
RFI-förfarandet resulterar inte i tilldelning av kontrakt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31711310 System för närvaroregistrering, 48190000 Programvara för undervisning, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48610000 Databassystem, 48613000 Elektronisk databehandling, 48931000 Programvara för utbildning, 72246000 Konsulttjänster för system, 72253200 Stödtjänster för system, 75121000 Utbildningsadministration, 80520000 Utbildningslokaler/system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Detta är en förfrågan om information / Request for information (RFI) gällande lärplattform till Katrineholms kommun. Kontrakt tilldelas ej i samband med denna process.