319227-2023 - ÄndringSverige-Umeå: Avfallsförbränning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Avfallsförbränning Umeå Kommun, kransar och bolag
Referensnummer: 22321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513300 Avfallsförbränning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avfallsförbränning avseende avfall från kommunerna Umeå, Bjurholm, Robertsfors, Vännäs samt Kvarkenhamnar AB, UMEVA, Vindeln vatten & avfall samt Nordmaling vatten & avfall.