Huvudsaklig CPV-kod 90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
UF1 ALLMÄN ORIENTERING
Entreprenaden omfattar städning av trapphus, entréer, tvättstugor och andra allmänna ytor i beställarens fastigheter. Ytterligare städarbeten i anslutning till detta kan komma att ingå i entreprenaden. Städuppdraget kan komma att förändras under avtalstiden på grund av utförsäljningar eller nyproduktion av fastigheter.Extra städning kan komma att tilläggsbeställas efter exempelvis underhållsinsats, reparation eller flyttning. Leverantören ska ha organisation för att klara av extra städningar.Stenungsundshem AB förvaltar cirka 1950 lägenheter och enstaka kommersiella lokaler.För mer information om beställaren se http://www.stenungssundshem.se Övergripande information om entreprenaden lämnas under koderna K0 och K1 i Kontraktsformuläret.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen