Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyråtjänster
Referensnummer: KS 2022-00545
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattning
Upphandlingen omfattar uppdrag där beställaren behöver kreativ stöttning med kommunikation och marknadsföring på strategisk nivå samt vid enskilda och/eller återkommande uppdrag som rör grafiskt arbete på operativ nivå.
Upphandlingen delas upp i två delar:
Anbudsområde 1: Strategisk kommunikation
Anbudsområde 2: Operativ kommunikation
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79341000 Reklam, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen