Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: TN 2019/1356
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34143000 Fordon för vinterväghållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar vinterväghållning på gator och allmän platsmark samt inom fastigheter som skolor och förskolor. Uppdraget omfattar 21 olika områden inom kommunen. Beredskapsperiod är från 1 november till 31 mars.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 600 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34143000 Fordon för vinterväghållning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen