Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MOMT byte av styrystem för scenmaskineri
Referensnummer: Pnr 8832
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
In 2004-2006 Malmö Opera and Music Theatre underwent a complete renovation/new installments of the technical stage systems including control system. The control and monitoring system is now to be exchanged while the motors and mechanical installations are to be mostly retained. The mechanical system comprises of 150 motors for flying, firedoors, point hoists for light and sound and a revolving stage.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen