319381-2021 - ÄndringSverige-Kalmar: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plantskoleväxter och jordprodukter
Referensnummer: 2021-14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan
Ni inbjuds att inkomma med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor.
I upphandlingsdokumentet benämns Kalmar kommun som beställaren och anbudsgivaren som leverantören.
Beställarens ombud i upphandlingen är Kalmar kommun, Serviceförvaltningen, Upphandlingsenheten.
Omfattning
Beställaren avser att upphandla köp och leverans av plantskoleväxter och jordprodukter. Se Kravspecifikation, samt bilaga 3. Pris- och produktspecifikation för mer specificerat behov.
Upphandlingen delas in i följande tre avtalsområden:
Avtalsområde 1 - Växter (Perenner och buskar)
Avtalsområde 2 - Träd
Avtalsområde 3 - Jordprodukter
Det står leverantören fritt att lämna anbud på ett eller flera avtalsområden.