2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transporttjänster 2025
Beskrivning: Upphandlingen avser de avropsberättigade parternas behov av transporttjänster såsom lastbilstransporter med förare och utan förare samt endast förare.
Intern identifierare: 2024/1473
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 60180000 Uthyrning av fordon för godstransport med förare, 60181000 Uthyrning av lastbilar med förare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000