319434-2022 - ÄndringSverige-Västerås: Måltidsleveranser
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transport av transport av kylda maträtter och livsmedel
Referensnummer: IN-IN22-0168
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tjänstekontrakt avseende transport av kylda maträtter och livsmedel i kylbil till Akademiska sjukhuset i Uppsala.