Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skafferivaror och fruktleveranser 2023
Referensnummer: Kst 2022/371
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15500000 Mejeriprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen har behov av skafferivaror i konsumentförpackningar. Inköpen kommer att ske digitalt. I uppdraget ingår även plock och transport till olika leveransadresser i Järfälla kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03142500 Ägg, 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222300 Icke tropisk frukt, 15800000 Diverse livsmedel, 15811000 Brödprodukter, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen